משרד עורכי דין לדיני עבודה ופיצויי פיטורים - שלמה יעקובוביץ':

פוטרת ללא שימוע או שלא קיבלת מהמעסיק פיצויי פיטורים אל תוותר על הכסף שמגיע לך!

אם הייתם מועסקים במקום העבודה במשך יותר משנה (או כמעט שנה) ופוטרתם, בין אם בהליך כשר או לא (פיטורים ללא שימוע לדוג'), החוק קובע כי אתם זכאים לפיצויי פיטורים מהמעסיק.

משרד עורכי דין לדיני עבודה ופיצויי פיטורים שלמה יעקובוביץ':

פוטרת ללא שימוע או שלא קיבלת מהמעסיק פיצויי פיטורים אל תוותר על הכסף שמגיע לך!

אם הייתם מועסקים במקום העבודה במשך יותר משנה (או כמעט שנה) ופוטרתם, בין אם בהליך כשר או לא (פיטורים ללא שימוע לדוג'), החוק  קובע כי אתם זכאים לפיצויי פיטורים מהמעסיק. 

כשרק 1 מכל 30 שימועים בישראל לא מסתיים בפיטורים בישראל, נראה שרוב המעסיקים מודעים לזכויות העובדים ומשתדלים לעשות הכל ע"פ הספר - אולם, המציאות מראה כי עדיין קיימים המון תנאים לכך שהליך הפיטורים לא היה כשר ויכול לזכות את העובד בפיצויים גבוהים.

חוק פיצויי פיטורים, תשכ"ג-1963:

"מי שעבד שנה אחת ברציפות אצל מעסיק אחד או במקום עבודה אחד ופוטר, זכאי לקבל ממעסיקו שפיטרו פיצויי פיטורים.

מי זכאי לפיצויי פיטורים?

ע"פ סקר חדש נמצא שרק 2.8% מהשימועים הנערכים לעובדים טרום פיטוריהם מסתיימים בהותרם בעבודה, מה שמלמד כי תפקידו העיקרי של השימוע הוא להוציא את המעסיקים ידי חובה ולהגן עליהם מפני תביעות מצד העובד.

אך בזמן שמעסיקים רבים מקפידים ללכת לפי הכללים, מעסיקים אחרים מבצעים הליך פיטורים שאינו כשר, בין אם במודע או שלא במודע, ופוגעים בזכויותיו הסוציאליות של העובד, כמו: אי תשלום פיצויי פיטורים, פיטורים לקראת השלמת שנה כדי להימנע מתשלום פיצויים, פיטורים בזמן היריון או מילואים וכמו בפעמים רבות: תשלום חלקי של פיצויי הפיטורים המגיעים לעובד.

כמו כן, יש מקרים בהם עובד שהתפטר מיוזמתו זכאי גם הוא לפיצויי פיטורים, למשל: עובד שהגיע לגיל פרישה, עובד שהתפטר בעקבות מצב בריאותי שלו או של בן משפחה קרוב, עובד שהתפטר לצורך טיפול בילד, עובד שהתפטר בעקבות הרעה בתנאים, בעקבות מעבר דירה ועוד תנאים רבים שמזכים גם עובד שהתפטר מיוזמתו בפיצויי פיטורים.

שמחתי להיפגש עם נשיא המדינה ולמסור לו את שלושת הספרים שכתבתי בנושא דיני עבודה בישראל: "גנטיקה הלכה ומשפט", "לחם, עבודה", "עבודה זרה? ממשקים של דיני עבודה ועובדים זרים"

לקוחות ממליצים ב-Google My Business:

למה אנחנו?

ייצוג עובדים ומעסיקים

ההיכרות המעמיקה שלנו בדיני עבודה מ-2 צידי המתרס באה לידי ביטוי באסטרטגיה מנצחת שתשיג עבורך את התוצאה הטובה ביותר.

הניסיון

לצוות המשרד ניסיון של מעל ל-1,000 תיקים כאשר אנו נמצאים בבתי דין לענייני עבודה לפחות 3 פעמים בשבוע. לחצו כאן לכל התיקים בהם ייצגנו.

הסגנון

עו"ד שלמה יעקובוביץ' הוא גם מגשר ובורר, כך שב-80% מהתיקים אנו מגיעים להסכם פשרה שמיטיב עם הלקוח שלנו תוך חיסיון מלא בשלב המו"מ.

בשפה שלך

צוות המשרד מורכב מ-5 עורכי דין המעניקים שירות משפטי בשפה הרוסית, האנגלית וכמובן בעברית.

ההצלחות

למשרדנו הצלחות רבות ופסיקות המהוות תקדים בעולם המשפטי, בנוסף ל-3 ספרים שנכתבו ע"י עו"ד יעקובוביץ': "גנטיקה הלכה ומשפט", "לחם, עבודה", "עבודה זרה? ממשקים של דיני עבודה ועובדים זרים"

ההגינות

משרדנו פועל בהגינות ובשקיפות עם כל לקוח כך שאם אין לך קייס - אנחנו נאמר לך בשלב מוקדם ולא ניקח את התיק.

שאלות נפוצות:

כל מעסיק מחויב לקיים לעובד שיחת שימוע טרם פיטוריו, שבו יוצגו לעובד כל הנימוקים לרצון המעסיק לפטר אותו, ותינתן לעובד הזדמנות להשמיע טיעונים בעד המשך העסקתו. המעסיק מחויב לתת לעובד זימון בכתב לשימוע בזמן סביר לפני ההליך, ולפרט בזימון את הטענות כנגד העובד.
זכות השימוע והטיעון מוקנית לכל העובדים ללא קשר למשך תקופת העבודה.

פיצויי הפיטורים הם תשלום שהמעסיק מחויב לשלם לעובד כאשר הוא מפוטר ובמקרים מסוימים גם כשהוא מתפטר.
עבור רוב העובדים השכירים בישראל, חלק מפיצויי פיטורים מופרשים מדי חודש במסגרת הביטוח הפנסיוני. כאשר העובד מפוטר או מתפטר, עולה השאלה מה לעשות עם הכסף – האם למשוך את כולו, את חלקו, או לא למשוך כלל? והאם על המעסיק לשלם לעובד תשלום נוסף מעבר לסכומים שהופרשו ביטוח הפנסיוני?
חשוב להתייעץ עם עו"ד המתמחה בדיני עבודה בעניין סכום הפיצויים לו זכאי העובד.

בנושא זה, החוק מאוד ברור: אסור למעסיק לפטר עובדת בהיריון אם הסיבה לפיטורים היא ההיריון, בלי קשר לוותק של העובדת.
מעסיק המעוניין לפטר עובדת עובדת בהיריון, מחויב להגיש בקשה להיתר פיטורים שיינתן ע"י הממונה על חוק עבודת נשים שיאשר את הפיטורים רק אם המעסיק יצליח להוכיח שסיבת הפיטורים אינה קשורה להיריון.

העסקה של עובד מעבר לשעות של יום עבודה מלא או שבוע עבודה מלא תוגדר כהעסקה בשעות נוספות המזכה את העובד בתוספת תשלום.
אסור שסך השעות הנוספות של העובד במשך כל השבוע יהיה יותר מ-16 שעות, וככלל – אין להעסיק עובד יותר מ-12 שעות ביום (כולל השעות הנוספות).

התעמרות במקום העבודה היא כל התנהגות מטרידה ומשפילה שאינה פיזית, המופנית כלפי עובדים באופן חוזר ונשנה.

על כל מעסיק בכל מקום עבודה לספק לעובד סביבת עבודה השומרת על כבודו כאדם וכעובד, המאפשרת לו לבצע את עבודתו באווירה רגועה ונטולת התעמרויות. במידה ולא ניתן הכבוד, מומלץ להתייעץ באופן מיידי עם עו"ד לענייני עבודה.

מכוחו של חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, מוטלת על כל מעסיק החובה לשמור על כבוד העובד, על צרכיו ועל סביבת עבודה ראויה עבורו. כמו:

  • חדרי שירותים –
    חייב כל מעסיק לוודא כי במקום העבודה או בקרבתו קיים חדר שירותים תקין וראוי לשימוש העובדים.
  • הספקת מים – חובה של המעסיק להתקין במקום העבודה נקודות מים ולספק לעובדים מים ראויים לשתייה.
  • כיסאות ישיבה – חוק המחייב את המעסיק להעמיד לרשות העובד מקום ישיבה ולאפשר לו לעבוד בישיבה.
  • עמדה מקורה לעובדי שמירה ואבטחה – עמדה מקורה או מוצלת המספקת הגנה מגשם ומשמש, ובין היתר להעמיד לרשות המאבטח בעמדה אמצעי חימום או קירור הולמים וגישה לנקודת חשמל ולמים.
  • הגבלת רעש – מעסיק במפעל או במקום עבודה שבו עובדים ברעש מזיק מחויב לנקוט אמצעים להגנה על בריאותם של העובדים.
  • מניעת עישון במקום העבודה – יש לנקוט באמצעים סבירים למניעת העישון במקום העבודה, מלבד חדר סגור המיועד לעישון ואינו מפריע לאזורים האחרים. 

עובד שסבור כי פוטר בניגוד לחוק, רשאי לערער על כך בפני בית דין לעבודה, שעשוי להחזיר את העובד לעבודה ו/או לפסוק פיצוי כספי לטובתו. 
חשוב לפנות מוקדם ככל האפשר ולהקפיד על איסוף ותיעוד של ראיות המעידות על כך שהפיטורים נעשו שלא כדין, לדוג': הודעה בקבוצת וואטספ המעידה על סיבת פיטורים שאינה הוגנת.

החוק קובע כי עובד שמעסיקו דורש ממנו (או הודיע לו על כוונתו לדרוש ממנו) לעבוד בימי המנוחה השבועית, רשאי להודיע למעסיקו שהוא אינו מסכים לעבוד בימים אלה ולמסור למעסיק הודעה לפיה הוא אינו מסכים לעבוד בימי המנוחה השבועית או בחג בתוך 3 ימים מהיום שהמעסיק דרש ממנו (או הודיע על כוונתו לדרוש ממנו) לעבוד בימים אלה.

פורסם עלינו:

אנשי השראה: מבעירים את הניצוץ עם עורך הדין שלמה יעקובוביץ'

תקציר הספר "לחם, עבודה"

1,243 תיקים בהם ייצג עו"ד שלמה יעקובוביץ'

מאמרים וכתבות מהתקשורת:

רק אחד מכל 30 שימועים לא מסתיים בפיטורים! אולי זו לא כזו הפתעה..

באיזה סקטור מוגשות תביעות העבודה הרבות ביותר נגד מעסיקים וכיצד להימנע מהן?

מה אומר הסכם השכר החדש במגזר הציבורי?

147,000 ₪ פיצויים ל-2 מבקשי מקלט מאוקראינה שהועסקו באופן פיקטיבי

בעלי מסעדות פותרים לא פעם את בעיית "בריחת הלקוחות" על חשבון המלצרים

זינוק חד במספר העובדים הזרים שתובעים את המעסיק

הטכנולוגיה עלולה לפגוע בחוק שוויון ההזדמנויות בעבודה

המדריך השלם לימי חופשה, פנסיה ושינוי בתנאים

האם מגיע לך פיצוי כספי מהמעסיק?

אנא ענו על מס' שאלות על מנת שנוכל לקבוע האם אתם זכאים לפיצויי פיטורים או לפיצויים נוספים מהמעסיק: